ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Zaduszki

Zaduszki Listopad jest szczególnym miesiącem dla tych, których nie ma już wśród nas. Przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze i wspominamy bliskie nam osoby.

 

 

 

Czytaj więcej...

"Zeteściak" na 100 - lecie Odzyskania Niepodległości

"Zeteściak" na 100 - lecie Odzyskania NiepodległościSpecjalny numer "Zeteściaka" na 100- lecie odzyskania niepodległości już dostępny! Zapraszamy do lektury na stronie szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodoznawcza w zakładzie Bitron Poland Sp. z o.o.

Technik mechatronik eksploruje kolejne zakłady pracy w regionie!Bitron Poland Sp. z o.o. Electromechanical Products Unit z siedzibą w Sosnowcu, jest częścią międzynarodowej korporacji, w skład której wchodzi 13 zakładów produkcyjnych na całym świecie zatrudniających ponad 5000 pracowników.

 

 

 

Czytaj więcej...

Zamieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły

W menu strony, w zakładce kontakt, znajdują się formularze służące do przesyłania informacji na stronę internetową szkoły oraz do księgi sukcesów uczniów.

Formularze dostępne są dla użytkowników kont służbowych.

 

 

Czytaj więcej...

Młodzi Jałmużnicy ZST

Młodzi  Jałmużnicy  ZST

17 października w Sali Widowiskowo- Koncertowej „ Muza” w Sosnowcu odbyła się Inauguracja VII edycji projektu „ Młodzi Jałmużnicy”. Został przedstawiony harmonogram akcji charytatywnych na rok szkolny 2018/2019. W spotkaniu wzięło udział 30 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół Technicznych.

 

 

Czytaj więcej...

Arkusze.pl

arkusze.plZapraszamy do zapoznania się ze stroną: Arkusze.pl. Znajdziesz tutaj najlepszą bazę arkuszy maturalnych oraz egzaminacyjnych, która pozwoli Ci przygotować się do danego egzaminu. Wszystkie arkusze dostępne są bezpłatnie, więc korzystaj śmiało.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa

16 października uczniowie klasy 2E wraz z Panią Elżbietą Godyń i Panią Martą Góralską byli na jednodniowej wycieczce związanej z kierunkiem nauki (technik eksploatacji portów i terminali) w Krakowie.

Czytaj więcej...

Targi Pracy

Dnia 11.10.2018, szkolny doradca zawodowy - mgr Sylwia Tatara - uczestniczyła w Targach Pracy w Krakowie, na zaproszenie Uniwersytetu Ekonomicznego. Doradca otrzymała wiele materiałów, które będą dostępne dla uczniów i nauczycieli , jak również sama pozyskała wiele cennych informacji i poszerzyła/zaktualizowała swoją wiedzę.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Niedzicy

Wycieczka do Niedzicy

W pierwszym tygodniu października br. grupa złożona z uczniów klas: 4EB, 4E, 4C i 2E była na 3-dniowej wycieczce przedmiotowo-turystycznej w Niedzicy. Minął dopiero miesiąc nauki a my już byliśmy bardzo zmęczeni i ten wyjazd pozwolił nam się zregenerować. Towarzyszyła nam cudowna pogoda i wspaniałe widoki: ośnieżonych Tatr w pełnym słońcu, złotej polskiej jesieni odbijającej się w tafli zalewu, panoramy roztaczającej się z zamku w Niedzicy.

 

Czytaj więcej...

Konkurs British stereotypes

Konkurs British stereotypes

Nasze uczennice z kierunku Eksploatacja portów i terminali Julia Cholewa (IE), Karolina Sokalska (IIE) oraz Aleksandra Lalik (IIIE) wygrały szkolny konkurs na najciekawszy plakat przedstawiający Brytyjskie stereotypy, tym samym zakwalifikowały się do Międzyszkolnego Konkursu na Plakat British Stereotypes organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty dla maturzystów w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna 21.09.2018 uczniowie klasy IV EB wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach. Tematyka zajęć obejmowała prezentację najwartościowszych stron www oraz innych źródeł pomocnych w samodzielnym przygotowaniu ucznia do egzaminu dojrzałości, a także ogólne zasady pisania rozprawki ...

 

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata 2018

Sprzątanie Świata 2018

Dnia 25 września 2018r. uczniowie klasy IE uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata2018”. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

 

Czytaj więcej...

Targi Toolex

Międzynarodowe Targi  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX

W dniu 04 października 2018r. uczniowie klasy III EB (grupa mechaniczna) wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do EXPOSILESIA w Sosnowcu gdzie odbywały się Międzynarodowe Targi  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX.   Była to już 11. edycja targów, blisko 500 Wystawców z 15 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek i nowości z branży obróbki CNC.

Czytaj więcej...

Doradca zawodowy

Absolvent Talent Days

Szkolny doradca zawodowy bierze dzisiaj udział w kolejnej już, jubileuszowej edycji wydarzenia Absolvent Talent Days w Katowicach. Są to największe targi pracy i praktyk w Polsce. Wszystkie materiały będą dostępne u doradcy.

 

 

 

 

Lekcja muzealna w Muzeum Śląskim

Lekcja muzealna w Muzeum Śląskim

Dnia 05 pa­ździer­ni­ka 2018 r. kla­sy II BC i III SM wzięły udział w lekcji muzealnej: „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Wystawa to opowieść o naszym regionie od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego 1989 roku. Uczniowie mogli oglądać ją w miejscu dawnej kopalni Katowice, która przez blisko 200 lat była świadkiem i uczestnikiem historii. Wchodząc do symbolicznej przestrzeni kopalni, podążaliśmy szlakiem wytyczonym historią, a tytułowe światło rozjaśniało najważniejsze wydarzenia z historii Górnego Śląska.

 

Czytaj więcej...