ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Projekt "Upoluj swoją książkę"

Projekt "Upoluj swoją książkę"Miło nam poinformować, że Nasza szkoła została przyjęta do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego przez Instytut Książki.

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Stacji Kontroli Pojazdów

Stacji Kontroli PojazdówW dniu 10.10 2019 uczniowie uczniowie klasy II C, kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, odbywali zajęcia praktyczne w SKP.

 

 

Czytaj więcej...

Inauguracja projektu "Młodzi Jałmużnicy"

Inauguracja projektu "Młodzi Jałmużnicy""Nie liczy się to co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie" Matka Teresa z Kalkuty.

 

 

 

Czytaj więcej...

"Dom murem podzielony" - wyśpiewana lekcja wolności

Dom murem podzielony4.10.2019 r. uczniowie ZST uczestniczyli w spektaklu muzycznym "Dom murem podzielony" przygotowanym przez artystów Pałacu Kultury Zagłębia.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Osobliwości świata fizyki

Osobliwości świata fizykiWe wrześniu uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej tradycyjnie uczestniczyli w wykładach z fizyki odbywających się na Uniwersytecie Śląskim.

 

 

 

Czytaj więcej...

Informacja na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia.
Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Czytaj więcej...

Tydzień wycieczkowy

Tydzień wycieczkowy Atrakcje związane z różnymi aspektami transportu

 

 

 

Czytaj więcej...

Pomoc bezpańskim zwierzętom

Pomoc bezpańskim zwierzętom4.10.2019 roku opiekun Klubu Wolontariusza pani Danuta Bratek wraz z uczniami klasy IEBg udali się do schroniska dla bezpańskich zwierząt.

 

 

 

Czytaj więcej...

Warsztaty poetyckie

Warsztaty poetyckie03.10.2019 roku uczniowie klas 3E, 4A, 4E i 4EB wzięli udział w warsztatach literackich, poświęconych poezji, zatytułowanych "Wokół Awangardy Krakowskiej".

 

 

Czytaj więcej...

Infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka przedmiotowa do Niedzicy i Zakopanego

Wycieczka do Niedzicy i ZakopanegoDnia 30.09.2019 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami wybrali się na wycieczkę szkolną do Niedzicy i Zakopanego.

 

 

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Technicznych przystąpił do programu mLegitymacja

Zespół Szkół Technicznych przystąpił do programu mLegitymacjaDzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

 

Czytaj więcej...

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym

Informacja o odbiorze świadectw i wyników egzaminu poprawkowego

Wyniki egzaminu dla zdających będą dostępne od 11 września 2019 r. pomiędzy godziną 8.00 a 10.00 na stronie oke.jaworzno.pl w zakładce: serwisy > serwisy dla zdających > wyniki egzaminu maturalnego.


Świadectwa dojrzałości będą do odbioru w sekretariacie szkoły dnia 11 września od godz. 12.30