ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Dopalacze - wypalacze "środki zastępcze"

Dopalacze - wypalacze "środki zastępcze"Ze względu na obserwowanie niezwykle niepokojącego zjawiska nadmiernego korzystania z dopalaczy przez młodzież, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny od 2010 roku prowadzi systematycznie wzmożone działania edukacyjne pod hasłem „Dopalacze - Wypalacze - „środki zastępcze”. Celem akcji jest profilaktyka uzależnień i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu psychoaktywnych środków zastępczych w środowisku młodzieży, podjęcie działań informacyjno-edukacyjnych oraz zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające z korzystania z dopalaczy.

 

 

 

Czytaj więcej...

Akcja "Bezpieczne ferie 2018"

Akcja "Bezpieczne ferie 2018"

Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne ferie 2018". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Akcja potrwa do 26 lutego br.Na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne ferie 2018". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Akcja potrwa do 26 lutego br.

 

Czytaj więcej...

Program stypendialny firmy Adient

Adient

We wtorek, 16.01.2018 odbyło się spotkanie klas III i IV, kształcących się w zawodach technik mechanik, technik mechatronik i techniki pojazdów samochodowych z przedstawicielem firmy Adient - p. Anną Warszawa.

Firma ta dzięki współpracy jaką prowadziła z doradcą zawodowym-p. Sylwią Blachno zaproponowała uczniom program stypendialny.

 

Czytaj więcej...

Wkrótce VI edycja konkursów dla szkół ponadgimnazjalnych

Już 22 lutego 2018r o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się VI edycja Konkursów dla szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego: „Z elektroniką przez świat” oraz „Młody Mechatronik”. Zapraszamy.

Zobacz regulamin konkursu

Maturzyści zatańczyli poloneza przed PKZ w Dąbrowie Górniczej

Maturzyści zatańczyli poloneza przed PKZ w Dąbrowie Górniczej

Maturzyści zatańczyli poloneza pod gołym niebem w Dąbrowie Górniczej: W piątek 12 stycznia przed Pałacem Kultury Zagłębia zobaczyliśmy pokaz poloneza w wykonaniu dąbrowskich maturzystów. Choć znów wszystkim dał się we znaki zimny wiatr, a temperatura była znacznie niższa od tej na termometrach, na szczęście wszystko się udało.

 

 

Czytaj więcej...

Studniówka Technikum 4 ZST w Dąbrowie Górniczej 2018

W piątkowy wieczór, 12 stycznia 2018 r., na balu studniówkowym bawili się tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, a konkretnie Technikum nr 4.
 
 
 
 
Czytaj więcej...

Wizyta studyjna w firmie Adient

Wizyta studyjna w firmie Adient

Dnia 12.01.2018 uczniowie klasy III w zawodzie technik mechatronik - wzięli udział w wizycie studyjnej, w firmie Adient.
Wydarzenie składało się z kilku części:
- informacyjnej;
- szkolenia BHP;
- zwiedzania zakładu.

 

Czytaj więcej...

Konkurs Ogólnopolski z Mitologii

Konkurs Ogólnopolski z Mitologii

Mamy laureatkę KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO Z MITOLOGII, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych!!! w roku szkolnym 2017/18. Julia Świątek - uczennica klasy 1e zajęła 3 miejsce w konkursie, zdobywając maksymalną liczbę 21 punktów. Tym samym uczennica uplasowała się na 3 miejscu w Polsce, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Swoją wiedzą może konkurować z najlepszymi.

 

Czytaj więcej...

Jasełka ,,Anielska manufaktura''

Jasełka ,,Anielska manufaktura''

W tym roku, zgodnie z tradycją, odbyły się w naszej szkole jasełka pod tytułem ,,Anielska manufaktura''.
Archaniołowie rozważali na temat obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia przez współczesnych ludzi.
Wspominali, jak było dawniej i dziwili się, że "ludziska zapomnieli dzisiaj o tym, co najważniejsze".
Rozmowom Aniołów wtórowały kolędy w wykonaniu Sebastiana, który grał na saksofonie.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka przedmiotowa do FCA – POLAND w Tychach

Wycieczka przedmiotowa do FCA – POLAND w TychachW dniu 13 grudnia 2017r uczniowie klas IBC/C oraz IIC w zawodzie technik pojazdów samochodowych pod opieką nauczycieli , zwiedzali Zakład FCA POLAND S.A w Tychach.  Uczniowie zapoznali się z historią fabryki oraz zwiedzili najbardziej zrobotyzowaną jednostkę produkcyjną w Zakładzie -spawalnię, jedną z najnowocześniejszych  - lakierni i dwie linie produkcyjne podzielone na zespoły technologiczne, na których odbywa się montaż samochodów.

 

 

Czytaj więcej...

Ogólnopolska zbiórka żywności

Ogólnopolska zbiórka żywności

W tym roku szkolnym młodzież z naszej szkoły wzięła udział w dwóch zbiórkach żywności. Wolontariusze zachęceni wrześniowymi osiągnięciami , chętnie zgłaszali się do udziału w zbiórce żywności w okresie przedświątecznym. Zachęcali klientów danych sklepów do wsparcia tej ogólnopolskiej akcji, aby wrzucali przysłowiowy grosz do puszki bądź kupowali określone produkty dla potrzebujących.
Jak co roku, akcja cieszyła się szerokim powodzeniem i odniosła duży sukces w skali całego kraju, oczywiście nasi uczniowie również mieli skromny udział w tym sukcesie. Za zaangażowanie i wparcie tej zaszczytnej akcji wolontariusze z Klubu „Unia Serc” zostali wynagrodzeni dyplomami.

 

 

 

 

Czytaj więcej...