ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Konkurs recytatorki

Konkurs recytatorki - Vanessa PalkaUczennica Vanessa Palka wzięła udział w 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim - eliminacje miejskie w Dąbrowie Górniczej, organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej. Nikt nie został wyróżniony w tym konkursie, niemniej jednak gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Opiekunem uczennicy była Elżbieta Godyń

 

Czytaj więcej...

Uczniu, pokaż swoją brykę – Egzamin z dojrzałości

W miniony piątek 20 kwietnia uczniowie dąbrowskiego Zespołu Szkół Technicznych, zamiast nauce oddali się swojej motoryzacyjnej pasji. Zobaczcie, jakie atrakcje czekały tego dnia na uczestników akcji Uczniu, pokaż swoją brykę - Egzamin z dojrzałości.

Czytaj więcej...

VI edycja DBP

5 kwietnia 2018 r. w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej odbyło się zebranie w sprawie Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego, w którym udział wzięła mgr Justyna Renkowska.
Dąbrowa Górnicza po raz szósty rozpoczyna procedurę Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego, już drugi raz w nowej formule DBP 2.0. Wspólnie z ekipą Animatorów Dzielnicowych oraz Fundacją Napraw Sobie Miasto zostanie przeprowadzona kolejna edycja, w której będziemy stawiać na dialog i dyskusję podczas spotkań mieszkańców. Tak jak w roku ubiegłym po etapie zgłaszania pomysłów oraz wstępnej weryfikacji, odbędą się Dzielnicowe Fora Mieszkańców podczas których w drodze warsztatów zostaną wybrane projekty do realizacji, bądź zostanie podjęta decyzja o głosowaniu.

Czytaj więcej...

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze „Kalejdoskop”

Z radością informujemy, iż uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej - Sandra Szlęzak w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze „Kalejdoskop” osiągnęła wynik BARDZO DOBRY! Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

STOP CYBERPRZEMOCY – warsztaty w ZST

11 kwietnia 2018 r. w murach ZST odbyły się warsztaty prowadzone metodą dramy, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2EB. Warsztaty prowadziła mgr Agnieszka Pryca – Prezes Zarządu Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, którą zaprosiła mgr Justyna Renkowska.
Cyberprzemoc to umyślne, powtarzające się prześladowanie innych osób za pomocą tekstu, zdjęć lub video z wykorzystaniem Internetu, telefonów komórkowych i innych narzędzi komunikacji. Cyberprzemoc często zaczyna się niewinnie, ale jej skutki często mają bardzo poważne konsekwencje.

Czytaj więcej...

Awans do etapu wojewódzkiego w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Kolejny raz Dąbrowa Górnicza była miejscem rywalizacji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych  uczestniczącej w rejonowych zawodach sportowo-obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”.

Zawody  organizowane są  przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojskową Komendę Uzupełnień w Chorzowie, Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie, Ligę Obrony Kraju przy wsparciu władz samorządowych województwa śląskiego.

Czytaj więcej...

II Dzień Amerykański w ZST. Spotkanie z Andre Woloshukiem.

II Dzień Amerykański w ZST. Spotkanie z Andre Woloshukiem.Już po raz drugi w ZST mogliśmy obchodzić Dzień Amerykański. 13 kwietnia uczniowie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach językowo-kulturowych. Naszym gościem był Andre Woloshuk z USA, stypendysta Komisji Fulbrighta oraz absolwent Purdue University’s Weldon School of Biomedical Engineering.

 

 

Czytaj więcej...

Sukces drużyny dziewcząt i chłopców w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Sukces drużyny dziewcząt i chłopców  w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”Dnia 18.04.2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” i pomieszczeniu do nauki strzelania Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”.

Do zawodów przystąpiły trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z Dąbrowy Górniczej.

 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Literacki "Śląski Szekspir"

Młode utalentowane uczennice naszej szkoły: Dominika Kulej i Paulina Murawska, podjęły trudne wyzwanie tworzenia utworów poetyckich i zadebiutowały w Ogólnopolskim Konkursie Literackim, prezentując swoje wiersze. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba w wieku od 18-40 lat, tworząca poezję bądź dramat.

Czytaj więcej...

II Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora na II Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego, które odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12, w godzinach od 9:00 do 12:00. Szczególnie zainteresowana powinna być młodzież poszukującą swojej dalszej ścieżki rozwoju zawodowego.

Czytaj więcej...

III Miejsce w Konkursie „Młody Mistrz Techniki”

III Miejsce w Konkursie „Młody Mistrz Techniki”

W dniu 11 kwietnia 2018r uczniowie klasy IIIC w składzie: Łukasz Boroń, Karol Cichoń,
Wiktor Krawiec
wywalczyli III miejsce w konkursie „Młody Mistrz Techniki” organizowanym przez ZSZ ”Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

W konkursie brało udział 7 szkół z Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca oraz Zawiercia.

 

 

Czytaj więcej...