ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Gala Finałowa

Twój Pomysł - Twoja Innowacja29 listopada2023 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w uroczystej Gali finałowej "Twój Pomysł - Twoja Innowacja". Konkurs był skierowany do młodych przedsiębiorców z Dąbrowy Górniczej oraz wszystkich uczniów z dąbrowskich szkół ponadpodstawowych, którzy mieli zaprezentować swój unikalny pomysł przynoszący prawdziwą zmianę w naszym lokalnym biznesie.

 

 

Czytaj więcej...

III Turniej Młodych Mechaników VR

III Turniej Młodych Mechaników VRSzymon Domański i Kacper Duda z klasy 2C reprezentowali naszą szkołę na III Wojewódzkim Turnieju Młodych Mechaników VR.

 

 

 

Czytaj więcej...

Informacja o wyborze partnera projektu dofinansowanego z UE

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, informuje o wyborze partnera projektu dofinansowanego z UE.


Działając zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 roku o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027, (Dz.U. z 2022r., poz. 1079 ze zm.), informuję, że został dokonany wybór partnera pochodzącego spoza sektora finansów publicznych, w celu przygotowania i realizacji projektu dofinansowanego w ramach konkursu dla Działania 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu   programu  Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021- 2027 o nr FESL.10.23-IZ.01-023/23, którego Liderem będzie Gmina Dąbrowa Górnicza/Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.
 
Jako Partner wybranym został podmiot:
Project Hub sp. z o.o.

Prelekcja z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu

Prelekcja z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia TytoniuDnia 24 listopada uczniowie klas drugich Zespołu Szkół Technicznych w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu wzięli udział w prelekcji dotyczącej szkodliwości używania produktów tytoniowych. Uczniowie poznali: skład dymu tytoniowego, pojęcie biernego palenia, choroby odtytoniowe, wpływ palenia na urodę oraz zagadnienia związane z e-papierosami.

 

Czytaj więcej...

Wizyta w Schronisku Rafik w Bolesławiu

Wizyta w Schronisku Rafik w Bolesławiu16 listopada udaliśmy się z wizytą do Schroniska Rafik w Bolesławiu.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień PrzedsiębiorczościŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

 

 

 

Czytaj więcej...

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw DzieckaMiędzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wyjątkowy dzień w roku, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Hazard"

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Hazard"Nasz szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

To już kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Czytaj więcej...

III Edycja Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych

III Edycja Funduszu Inicjatyw MłodzieżowychUczniowie klasy 5A: Mateusz Liczban, Artur Kwiatkowski, Robert Dobrzyński złożyli w ramach III Edycji Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych projekt.

 

 

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia16 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wizyta w zakładzie utylizacji odpadów SARPI

Wizyta w zakładzie utylizacji odpadów SARPIUczniowie 2BD i 2C, którzy brali udział w akcji ,,Czyste Góry”, 17.11.23r. rozwijali nadal swoją świadomość ekologiczną w ramach wolontariatu ING. Jako przyszli pracownicy zakładów związanych z przemysłem i usługami, dzisiaj odwiedzili zakład utylizacji odpadów SARPI w Dąbrowie Górniczej.
W czasie wizyty chłopcy zapoznali się z prawnym i technicznym działaniem zakładu, który w roku 2003 uruchomił i eksploatuje najnowocześniejszą w Polsce instalację termicznego przekształcania, w której może unieszkodliwiać ponad 800 kategorii odpadów, w tym 377 niebezpiecznych.

 

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do kina Helios na prelekcję i projekcję filmu "Kino na temat - Chłopi"

Kino na temat - ChłopiW dniu 16.11.2023 odbyła się wycieczka klasy 3A - technik mechatronik, do kina Helios, na prelekcję z cyklu "Kino na temat" oraz projekcję filmu "Chłopi". Tematyka wycieczki była zgodna z podstawą programową z języka polskiego.

 

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenie ostatecznych wyników rekrutacji do projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000056143

Erasmus+Zgodnie z harmonogramem regulaminu rekrutacji uczestników do projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000056143 ogłaszamy ostateczne wyniki rekrutacji.

Lista zakwalifikowanych i lista rezerwowych wysłana została do uczniów i rodziców przez dziennik elektroniczny, opublikowana na stronie szkoły oraz wywieszona w gablocie szkolnej.

Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym!

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 23 listopada 2023 roku o godz. 16.30 w sali nr 4.