Dzień Kultury Chińskiej

Dzień Kultury Chińskiej w ZST.

29 maja w Zespole Szkół Technicznych odbył się Dzień Kultury Chińskiej zorganizowany przez Koło Języka Angielskiego, które prowadzą mgr Anna Cieślik oraz mgr Monika Małagowska.

Naszym honorowym gościem była Jin Niya, wykładowca języka chińskiego na Uniwersytecie Śląskim.

Zajęcia prowadzone przez Panią Jin Niya wzbudziły ogromny entuzjazm wśród uczniów naszej szkoły.
W niezwykle ciekawy i oryginalny sposób mogliśmy poznać starożytną i współczesną kulturę Chin oraz nauczyć się podstaw języka chińskiego.

Uczniowie mieli możliwość nauczyć się jeść pałeczkami, poznać tajniki starożytnej sztuki kaligrafii, spróbować oryginalnej zielonej herbaty z Chin oraz napisać swoje imię po chińsku.
Był również czas na indywidualne rozmowy i zdjęcia z Panią Jin Niya.

Dzień Kultury Chińskiej pozostanie w naszej pamięci jako bardzo ważne i ciekawe wydarzenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.