Zaduszki w Zespole Szkół Technicznych

2 listopada w naszej szkole miała miejsce akademia z okazji Dnia Zadusznego. Jest to czas odwiedzin grobów zmarłych i refleksji nad sprawami ostatecznymi.

Akademia przygotowana przez uczniów klas I, II i III również kierowała odbiorców ku takiej refleksji. Podczas niemal półgodzinnego programu artystycznego widzowie mieli okazję posłuchać wierszy Czesława Miłosza, Władysława Broniewskiego, Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Józefa Barana. Wierszom nadano oprawę muzyczną w postaci kompozycji Zbigniewa Preisnera w wykonaniu Grzegorza Turnaua.

Zasiadający na widowni uczniowie klas pierwszych i drugich, wraz z towarzyszącymi im nauczycielami, poprzez inscenizację zostali zaproszeni do rozważań na temat natury śmierci i odchodzenia, ale też i samego życia, jego sensu i radości. Pomimo smutnej wymowy tego święta przekaz płynący od wykonawców brzmiał pozytywnie i krzepiąco - aby cieszyć się każdym dniem życia oraz bliskimi, którzy nas otaczają. Po zakończonej akademii uczestnicy w miłej atmosferze robili pamiątkowe zdjęcia.

Zaduszki w Zespole Szkół Technicznych