Rozdanie certyfikatów Erasmus+

Uczniowie kształcący się w zawodach: technik eksploatacji portów i terminali, technik mechanik, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik robotyk i mechanik pojazdów samochodowych odbyli dwutygodniową zagraniczną praktykę na Malcie.

Wyjazd został zorganizowany w ramach  projektu o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000056143 finansowanego ze środków programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podstawowym celem projektu było stworzenie możliwości rozwoju kompetencji zawodowych oraz podwyższenie umiejętności interpersonalnych i językowych.

Uczniowie uczestniczyli w przygotowaniu językowym, pedagogicznym i kulturowym. Szkoła zapewniła uczniom podróż, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie oraz kieszonkowe na czas stażu. W trakcie pobytu zorganizowano także wycieczkę na wyspę Gozo i Comino oraz Błękitną Lagunę. Uczniowie zwiedzili również stolicę oraz odwiedzili najpiękniejsze miejsca Malty. Wszystko to zostało sfinansowane ze środków projektu.

Spotkanie było okazją do wręczenia certyfikatów potwierdzających udział w stażu,  wspomnień i wymiany doświadczeń. Przedstawione zdjęcia z praktyk na Malcie pozwoliły wszystkim ponownie wrócić do miejsc i ludzi, o których długo będą pamiętać.

Na kolejnym spotkaniu uczniowie otrzymają „Europass – mobilność”, czyli dokument, który oficjalnie potwierdza staż odbyty za granicą oraz wskazuje, jakie umiejętności nabył uczestnik i jakim doświadczeniem może się wykazać. Uzyskane certyfikaty nadają europejski charakter procesowi kształcenia w szkole i przyczyniają się do wzmocnienia pozycji absolwentów na rynku pracy w Polsce, jak i w Unii Europejskiej.

Pobyt uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej na malowniczej wyspie udowodnił, że praktyki zawodowe mogą być prawdziwą przyjemnością, niezwykłym doświadczeniem i piękną przygodą, która na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Dyrektor szkoły dziękuje koordynatorowi oraz nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony przy realizacji projektu, a uczniom życzymy sukcesów w kolejnych tego typu projektach. Mamy nadzieję, że kolejne projekty będą równie owocne i udane. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w projektach ERASMUS+ organizowanych przez szkołę. Na pewno jest to doświadczenie, które otwiera przed młodymi ludźmi nowe możliwości.

Rozdanie certyfikatów Erasmus+