Projekt ZUS dotyczÄ…cy upowszechniania wiedzy o prewencji wypadkowej oraz szkolenie z wykonywania prac transportowych

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie oferowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych obejmującym działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy oraz szkoleniu z wykonywania prac transportowych. Szkolenia adresowane są do osób wchodzących na rynek pracy, odbywających praktyki i staże zawodowe, uczestników kształcenia zawodowego oraz praktycznej nauki zawodu.

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach powodujących wypadki przy pracy i choroby zawodowe z uwzględnieniem niewłaściwych zachowań pracowników jako najczęstszej przyczyny wypadków przy pracy oraz sposoby przeciwdziałania tym zagrożeniom. Szkolenie tematyczne z wykonywania prac transportowych jest przeznaczone dla pracowników, u których prace transportowe wchodzą w zakres ich obowiązków.

Dzięki udziałowi w szkoleniach uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności, które zapewnią im bezpieczeństwo w pracy.

Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wykonywania prac transportowych.

Â