Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

To niezwykłe wydarzenie w życiu szkoły już za nami.

W dniach od 14 listopada do 18 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się kolejna, IX edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

Szkoła uczestnicząc w projekcie:

• daje uczniom niepowtarzalną okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach, wspierających i promujących postawy przedsiębiorcze
  • umożliwia bezpośrednie zapoznanie się ze specyfiką zawodów wykonywanych w pobliżu miejsca zamieszkania oraz specyfiką rynku pracy w najbliższej okolicy
  • stwarza szansę zweryfikowania wyobrażeń uczniów na temat zawodów wykonywanych w pobliżu miejsca zamieszkania
  • w ciekawy sposób realizuje zadania w zakresie planowania kariery zawodowej uczniów i wejścia na rynek pracy.

Do Zespołu Szkół Technicznych zostali zaproszeni na spotkania z uczniami przedstawiciele z:

• Instytutu Przedsiębiorczości w Chorzowie
  • Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
  • Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu
  • Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej

Liczna grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” w spotkaniach organizowanych w Wyższej Szkole Biznesu.