V Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych

Dnia 2 grudnia oraz 3 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej rozegrano finał V Mikołajkowego Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.

Celem turnieju było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej i integracja młodzieży szkolnej.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.

Tegoroczny turniej podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.

Najpierw siatkarskie zespoły rozgrywały półfinałowe mecze w grupach eliminacyjnych (osobno dziewczęta i chłopcy), systemem „każdy z każdym”. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do rozgrywek finałowych.

Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i często odrobina szczęścia decydowała o wyniku meczu. Impreza odbyła się w miłej sportowej atmosferze.

Mecze były rzetelnie i profesjonalnie sędziowane przez sędziów Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

W kategorii dziewcząt turniej zakończył się zwycięstwem GIMNAZJUM Nr 5. Drugie miejsce zajęła drużyna z GIMNAZJUM Nr 4 a trzecie z GIMNAZJUM Nr 3. Poza podium znalazła się drużyna  GIMNAZJUM Nr 9.

W kategorii chłopców również zwyciężyło GIMNAZJUM Nr 5 wyprzedzając zespół z GIMNAZJUM Nr 1. Na trzecim miejscu  uplasowali się reprezentanci z GIMNAZJUM Nr 9 a miejsce poza podium przypadło drużynie  GIMNAZJUM Nr 4.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami i upominkami a wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami.

Kolejny turniej piłki siatkowej dla szkół gimnazjalnych odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Kategoria dziewcząt:

I miejsce Gimnazjum Nr 5 w składzie: Weronika Bielas, Anna Zaporowska, Justyna Latacz, Julia Madziewicz, Paulina Pruchnicka, Karolina Zaworska, Magda Rusek, Patrycja Kuraj, Zuzanna Kocel, Kinga Hyra

II miejsce Gimnazjum Nr 4 w składzie: Anna Baran, Julia Cieślik, Dominika Patek, Oliwia Kowalska,  Paulina Wrona, Wiktoria Kłębek, Karolina Pawlusińska, Julia Tarasow, Żaklina Lasoń, Weronika Brodzińska

III miejsce Gimnazjum Nr 3 w składzie: Martyna Kokoszyńska, Beata Kwiecień, Dominika Lesiak, Paulina Mędrek, Aleksandra Patoła, Magdalena Sierka, Magdalena Skrzyńska, Wiktoria Wątor, Sandra Wolska, Anna Hutnik

Kategoria chłopców:

I miejsce Gimnazjum Nr 5 w składzie: Dawid Kaszuba, Kacper Bednarczyk,  Łukasz Kowalczyk, Mateusz Rogacz, Kamil Raczyński, Jan Wikarek, Dawid Łoch, Cezary Łaszczyca, Phillip Machulec, Krzysztof Kapkowski, Szymon Jaszczura, Krzysztof Świtała

II miejsce Gimnazjum Nr 1 w składzie: Patryk Bojakowski, Filip Handerek, Jan Wartak, Kacper Cencek, Piotr Kapuśniak, Łukasz Kasperek, Dawid Krzysztofik, Jakub Kuszper, Kamil Tercjak, Filip Nowak

III miejsce Gimnazjum Nr 9 w składzie: Michał Włosowicz, Michał Janiak, Michał Kowynia, Sebastian Michta, Mateusz Rawinis, Dominik Kocel, Maciej Kudela, Marcin Szabla, Kamil Szkoc

V Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych