Inteligentny (smart) biznes – w kierunku nowych wyzwań, czyli V Edycja Ligi Młodych Przedsiębiorców

16 listopada 2015r. o godz. 15:00 w Bibliotece Głównej w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Kościuszki 25 odbyła się INAUGURACJA V EDYCJI LIGI MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW. Wykład inauguracyjny pt. ”Smart przedsiębiorca na rynku lokalnym” poprowadził dr inż. Mariusz Kruczek z Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Katowicach. Uczniowie ZST: Katarzyna Seremak, Wioletta Tarapacz, Krzysztof Nowak  i Damian Pałys pod opieką mgr J. Renkowskiej wzięli udział w wykładzie.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się co wpływa na rozwój przedsiębiorczości. Jest to między innymi: klarowny system prawa gospodarczego, niskie podatki, stabilność gospodarki, kultura i tradycja danego społeczeństwa, samodzielność i niezależność.

Zostały przedstawione także czynniki hamujące rozwój przedsiębiorczości, m.in.: brak jasnych regulacji prawnych w gospodarce, wysokie podatki i koszty pracy, kryzysy gospodarcze, recesja.

Dr inż. M. Kruczek zachęcił nas do obserwacji z których możemy brać pomysły na firmę. Są to: codzienne obserwacje otoczenia, lokalnego rynku pracy i rynku ogólnopolskiego.

V Edycja Ligi Młodych Przedsiębiorców to cykl spotkań obfitujących w wykłady, warsztaty i turnieje, które będą trwać od listopada 2015r. do kwietnia 2016r. Opiekunami uczniów ZST podczas V Edycji Ligi Młodych Przedsiębiorców są: mgr Barbara Woźniak i mgr Justyna Renkowska.