Dzień kultury krajów europejskich

12 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyła się ważna impreza kulturalna w ramach Dni kultury krajów europejskich. Motywem przewodnim było hasło Światowe kariery Polaków. Impreza miała na celu pokazać wkład polskich artystów w kształtowanie europejskiej i światowej kultury.

Dzień kultury krajów europejskich w ZST

Impreza miała charakter edukacyjny, choć zorganizowano ją w formie rozrywkowej. Po krótkim wstępie w postaci prezentacji multimedialnej na temat Unii Europejskiej i kultury krajów europejskich nastąpiła seria krótkich filmików o współczesnych polskich artystach tj. Agnieszka Holland czy Jan A.P. Kaczmarek. Do każdego filmiku przygotowany był zestaw pytań dla uczniów, którzy chętnie zgłaszali się do odpowiedzi i walczyli o zdobycie jak największej ilości punktów, które można było wymienić na bony zwalniające ucznia z obowiązku odpowiedzi ustnej. Zainteresowanie uczniów było ogromne, niektórzy zdobyli nawet po kilka bonów!

Imprezę przygotowały: mgr Iwona Wilk (nauczyciel j. polskiego i wiedzy o kulturze) oraz mgr Anna Cieślik, mgr Anna Derduła, mgr Monika Małagowska (nauczyciele języków obcych) we współpracy z uczniami z klasy II i III AD.

zapraszamy do galerii zdjęć