ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Uczelnie i instytucje

Dąbrowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Serca"

Otwarte SercaW ubiegłym roku szkolnym ZST współpracował z Dąbrowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Serca". Stowarzyszenie jest organizacja pozarządową prowadzącą w Dąbrowie Górniczej Warsztat Terapii Zajęciowej zapewniający rehabilitacje społeczną i zawodową dla 60 osób niepełnosprawnych.

 


Uczniowie ZST brali udział w projekcie "Z widokiem na Babią Górę" integrującym osoby niepełnosprawne i pełnosprawne z Dąbrowy Górniczej . W ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza uczniowie i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Otwarte Serca" brali udział w kilku wędrówkach po górach. Uczniowie zostali przeszkoleni na temat zasad bezpieczeństwa w górach, poznali osoby niepełnosprawne z terenu Dąbrowy Górniczej, współpracowali w czasie wędrówki i otrzymali pamiątkowe kubki termiczne.