ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Charakterystyka projektu

„Uczeń, praktykant, Europejczyk – poszerzamy horyzonty kształcenia zawodowego”

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH JADĄ DO PORTUGALII

NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE !!!

Charakterystyka projektu:

Projekt „Uczeń, praktykant, Europejczyk – poszerzamy horyzonty kształcenia zawodowego” zostanie przeprowadzony we współpracy z organizacją Intercultural Association Mobility Friends zajmującą się realizacją projektów mobilnościowych. Staż obejmuje 2 – tygodniowy pobyt: 1 grupa (14.10.2017r. – 28.10.2017r.), 2 grupa (28.10.2017r. – 11.11.2017r.) w Portugalii, w mieście Barcelos. W Projekcie weźmie udział 72 uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Oprócz odbycia praktyk zawodowych uczestnicy mają zagwarantowaną podróż, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, transport lokalny, wsparcie pracowników organizacji Mobility Friends oraz polskich opiekunów. Organizacja Mobility Friends, dysponując odpowiednim zapleczem, zapewnia uczestnikom projektu bardzo atrakcyjny pobyt oraz bogaty program kulturalny. Uczestnicy będą mogli rozwijać nie tylko kompetencje zawodowe lecz również międzykulturowe, językowe i komunikacyjne. Przed wyjazdem uczniowie odbędą w szkole zajęcia przygotowujące ich językowo, realioznawczo oraz psychologicznie do odbycia stażu na terenie Portugalii. Dla uczniów oraz ich rodziców odbędą się spotkania informacyjne. Udział w Projekcie jest bezpłatny.

 

Charakterystyka organizacji Intercultural Association Mobility Friends:
- Firma Mobility Friends jest kompetentna w dziedzinie organizacji takich praktyk, gdyż dysponuje odpowiednim 7-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie, corocznie przyjmuje ponad 3000 gości z krajów
Unii Europejskiej.
- Firma MF jest kompetentna i dysponuje odpowiednim doświadczeniem w organizacji praktyk zawodowych
dla mechatroników, mechaników samochodowych, mechaników, techników eksploatacji portów i terminali, mechaników pojazdów samochodowych oraz operatorów obrabiarek skrawających. Grupa odbywająca staż może być mieszana zawodowo.
- Firma MF zapewnia odpowiednią bazę noclegową. Do dyspozycji uczestników pozostaje Campus - własny ośrodek turystyczny, w którym firma może umieścić jednocześnie 120 osób. Campus wyposażony jest w 6 dziesięcioosobowych domków (w każdym domku znajdują się 4 sypialnie, 4 łazienki, wspólna w pełni wyposażona kuchnia, telefon, telewizor i 4 klimatyzatory) oraz dwa budynki, w których znajdują się pokoje z osobnymi łazienkami, TV oraz klimatyzacją.
- Firma MF zapewnia wyżywienie. Młodzież korzysta z opcji wyżywienia full-board (śniadanie, lunch do pracy, ciepła obiadokolacja) oraz zapewnienia wyżywienia podczas wycieczek.
- Firma MF zapewnia program kulturalny.Firma organizuje wycieczki. Ponadto zwiedzanie miasta Barcelos, wizyta na największym targowisku w Portugalii. Prezentacje multimedialne na temat Portugalii, kultury, historii oraz edukacji kraju.
- Firma MF zapewnia organizację czasu wolnego. Firma organizuje młodzieży czas po pracy - zatrudnia animatorów, którzy zajmują się organizacją gier sportowych, muzycznych, wieczorów filmowych czy zabaw rekreacyjnych. Uczestnicy mogą w Campusie korzystać nieodpłatnie z basenu, profesjonalnego boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej, dyskoteki z bilardem i piłkarzykami oraz bezprzewodowego Internetu. Campus wyposażony jest również w miejsce do grillowania oraz restauracje.
- Firma MF zapewnia bezpieczeństwo. Campus jest monitorowany całodobowo. Zapewniona jest również ochrona.
- Firma MF zapewnia wypełnienie zobowiązań logistycznych (transfer z/na lotnisko, transport związany z wycieczkami, dowóz do miejsca praktyk oraz podczas programu kulturalnego własnymi autobusami oraz minibusami).


- Firma MF zapewnia kurs językowy (j. angielski, j. portugalski) oraz zapewnia komunikację w różnych językach. Na miejscu jest do dyspozycji osoba mówiąca w języku polskim.
W miejscach odbywania stażu językiem komunikacji jest język angielski, natomiast opiekunowie i przewodnicy posługują się językiem portugalskim, angielskim, polskim, rumuńskim, rosyjskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim, norweskim i japońskim.
- Firma MF monitoruje odbywane praktyki zawodowe.

 

Zapraszamy do procesu rekrutacji uczniów klas I, II i III o profilach:


Technik pojazdów samochodowych
Technik mechatronik
Technik mechanik
Technik eksploatacji portów i terminali
Mechanik pojazdów samochodowych  
Operator obrabiarek skrawającychKryteria wyboru uczestników zostały szczegółowo przedstawione w Regulaminie rekrutacji.

Dokumentacja niezbędna do zgłoszenia udziału w Projekcie znajduje się na stronie szkoły
oraz u koordynatora Projektu p. Agnieszki Muchy.

Zainteresowanych uczniów proszę o zgłaszanie się wraz z wypełnionymi dokumentami
do koordynatora Projektu p. Agnieszki Muchy do dnia 14.06.2017r.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone dnia 20.06.2017r.

Zapewniony będzie tygodniowy termin ewentualnych odwołań.

 

 


 

Pliki do pobrania:

 

 

 

Regulamin rekrutacji

 

 

 

Formularz aplikacyjny

 

 

 

Deklaracja  uczestnictwa w projekcie

 

 

 

Deklaracja nr 2 uczestnictwa w projekcie