ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

IV Dzień Kultury Chińskiej w ZST

Program uroczystości był bardzo bogaty w treści kulturowe. Można było posłuchać wykładu pani profesor Wu Lan na temat malarstwa chińskiego, zapoznać się z podstawami kaligrafii (Kamila Wiatr), posłuchać solisty opery pekińskiej (Li Qikun), odkryć tajniki kalendarza chińskiego i poznać symbolikę roku smoka (Yang Jianhua), a także wysłuchać wspomnień uczniów ZST z wyprawy do Chin. Punktem kulminacyjnym Dnia Chińskiego był pokaz sztuk walki w wykonaniu trenera Wushu, Pana Yang Fan.
Dni Kultury Chińskiej w Zespole Szkół Technicznych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W bieżącym roku, w wydarzeniu uczestniczyła również młodzież gimnazjalna. Swoją obecnością zaszczyciły nas władze oświatowe, Pani Jolanta Wójcik – Inspektor Wydziału Oświaty oraz Pani Agnieszka Warchala, jak również przedstawiciele Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych Damel S.A, Pan Jerzy Suchoszek - Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny oraz Pan Bogdan Śmieja - Z-ca Dyrektora ds. Administracyjnych i Pracowniczych.
Spotkania te, jak również wyjazd uczniów ZST do Chin są efektem współpracy szkoły z Instytutem Konfucjusza i Uniwersytetem Śląskim. Współpracę zainicjowały mgr Anna Cieślik oraz mgr Monika Małagowska, nauczyciele j. angielskiego.
Cieszymy się, że informacje o Dniu Kultury Chińskiej w Zespole Szkół Technicznych można znaleźć również w prasie lokalnej m.in. w Wiadomościach Zagłębia, Dzienniku Zachodnim oraz na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Dąbrowy Górniczej.

Zapraszamy do galerii.