ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Dzień Kultury Chińskiej w WSZOP .

Ciekawym punktem programu była lekcja języka chińskiego połączona z  nauką pisania, którą przeprowadziła pani Jin Li - lektor języka chińskiego. Był też czas na występ studentów WSZOP, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w języku chińskim. W przerwie mogliśmy spróbować chińskich potraw - sajgonek i pierożków: z nadzieniem mięsnym, warzywnym i sezamowo-makowym (na słodko). Po wspólnej degustacji nadszedł czas na wykład nt. miejsca herbaty w kulturze chińskiej i angielskiej, który prowadziły wspólnie panie Jin Li oraz Qiqi Xiang-Gostomska. Zapoznano nas m.in. z ceremonią parzenia herbaty. W części praktycznej mogliśmy spróbować tradycyjnej chińskiej herbaty, nauczyć się kilku prostych słów w języku chińskim oraz wykaligrafować
własne imię. Dzień Kultury Chińskiej zakończył pokaz sztuk walki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.