III Wiosenny Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych

Dnia 13 maja 2010 r. w  Hali Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej Zespół Szkół Technicznych zorganizował po raz trzeci Wiosenny Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Współorganizatorem imprezy było Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wydział Kultury i Sportu, Wydział Strategii, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego. Patronat nad imprezą objął Śląski Kurator Oświaty,  Stanisław Faber oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.
      W rywalizacji wzięło udział  15 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców (ponad 300
zawodników), reprezentujących szkoły gimnazjalne z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina, Świętochłowic, Siemianowic Śląskich, Jaworzna, Chorzowa, Siemonii, i Rudy Śląskiej.
     Celem turnieju było propagowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji, podnoszenie sprawności fizycznej i integracja młodzieży szkolnej oraz promocja miasta.
     Siatkarskie zespoły rozgrywały mecze w trzech grupach eliminacyjnych (osobno dziewczęta i chłopcy), systemem „każdy z każdym”, a spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów.  Do finału awansowały pierwsze zespoły z każdej grupy.
Od początku turnieju najlepiej spisywały się w kategorii dziewcząt Gimnazjum Nr 5  z Siemianowic Śląskich (I miejsce), Gimnazjum Nr 9 z Dąbrowy Górniczej (II miejsce) i Gimnazjum Nr 10 z Dąbrowy Górniczej (III miejsce) oraz Gimnazjum  Nr 1 Świętochłowice (I miejsce),  Gimnazjum Nr 10 Dąbrowa Górnicza (II miejsce) i Gimnazjum Nr 2 Świętochłowice (III miejsce) w kategorii chłopców.
      Najlepszą zawodniczką III Wiosennego Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej szkół gimnazjalnych została Agata Wodzińska z Gimnazjum nr 10 w Dąbrowie Górniczej, a najlepszym zawodnikiem Alan Szeremeta z Gimnazjum nr 1 w Świętochłowicach.
Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami, maskotkami – bobrami oraz upominkami  a wszystkie zostały uhonorowane dyplomami.
Kolejny turniej piłki siatkowej dla szkół gimnazjalnych odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.