Projekt Bohateron - włącz historię

W tym roku szkolnym nasza placówka wzięła udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON -włącz historię,kierowanym przez trzy wrocławskie organizacje:Fundację Rosa,Fundację Sensoria a także Fundację pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło:Pamięć-Edukacja -Pomoc. Celem projektu jest pielęgnowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach oraz promocja postaw patriotycznych. Zamierzeniem jest również edukacja z zakresu historii Polski XX wieku. W projekcie brali udział zarówno uczniowie klas III technikum jak i słuchacze szkoły podstawowej dla dorosłych. Efektem końcowym uczestnictwa w projekcie była praca metodą dramy oraz wykonanie przez uczestników infografiki dotyczącej zagadnień związanych z Powstaniem Warszawskim. Projekt prowadzili nauczyciele: mgr Agnieszka Janikowska oraz mgr Aneta Majdzik (koordynator projektu).

Projekt Bohateron - włącz historię