Projekt ZUS dotyczÄ…cy upowszechniania wiedzy o prewencji wypadkowej

Dnia 19.10.2021 r., 20.10.2021 r. i 21.10.2021 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie oferowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych obejmującym działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy.

Szkolenia adresowane są do osób wchodzących na rynek pracy, odbywających praktyki i staże zawodowe, uczestników kształcenia zawodowego oraz praktycznej nauki zawodu.

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach powodujących wypadki przy pracy i choroby zawodowe z uwzględnieniem niewłaściwych zachowań pracowników jako najczęstszej przyczyny wypadków przy pracy oraz sposoby przeciwdziałania tym zagrożeniom.

Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu uczniowie otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenia prowadzone były przez firmę BHP Express.