Wycieczka przedmiotowa do Muzeum Forda

6 października odwiedziliśmy z młodzieżą naszej szkoły prywatne Muzeum Forda, które znajduje się w Będzinie.

Po przekroczeniu progu Muzeum przenosimy się w lata 20. minionego wieku. Gra stylowa muzyka, na ścianach zdjęcia z epoki, przy autach stoją postacie ubrane w stroje z początku XX wieku, a pod dachem piękne, wyjątkowe fordy. Jest ich prawie trzydzieści.

Zdecydowana większość, bo aż 80 procent samochodów z ekspozycji muzealnej normalnie porusza się po drogach. Muzeum forda pokazuje niezwykłe, przeróżne odsłony forda T.

Właściciel Muzeum bardzo wyczerpująco opowiadał młodzieży o każdym z eksponatów, przytaczał wiele ciekawostek oraz udzielał odpowiedzi na zadawane przez naszych uczniów pytania. Na pewno jeszcze tam wrócimy.....

Wycieczka przedmiotowa do Muzeum Forda