Wsparcie finansowe w ramach programu „Aktywna Tablica”

Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „AKTYWNA TABLICA”. Otrzymane w ramach programu wsparcie finansowe w wysokości 14 000,00 zł zostanie przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych. Materiały edukacyjne do nauczania kodowania i robotyki umożliwią rozwijanie umiejętności kluczowych u uczniów, a tym samym doprowadzą do podniesienia jakości i efektywności nauczania. Będą wykorzystywane podczas zajęć i wpłyną na ich uatrakcyjnienie. Pozwolą na efektywną prezentację treści edukacyjnych oraz uczynią naukę przyjazną i nowocześniejszą. Sprawią, że nauka programowania będzie prosta i przyjemna.      Rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w edukacji oraz rozwijania szkolnej infrastruktury oceniane jest obecnie jako jedno z najważniejszych działań w rozwoju placówek oświatowych.