Projekt ZUS dotyczÄ…cy upowszechniania wiedzy o prewencji wypadkowej

W dniach 12-16 października nasza szkoła uczestniczy w projekcie ZUS dotyczącym upowszechniania wiedzy o prewencji wypadkowej. W ramach projektu uczniowie klas III i IV uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez firmę BHP Express.

Celem szkolenia była aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów i zasad bhp, zagrożeń które mogą być przyczyną wypadków przy pracy, chorób zawodowych oraz postępowania w razie wypadku w sytuacjach zagrożeń. Uczestnicy szkolenia mogli poznać m.in.:
  • czynniki Å›rodowiska, które sÄ… zagrożeniem dla bezpieczeÅ„stwa i zdrowia pracowników podczas pracy,
  • przepisy prawne dotyczÄ…ce zasad bezpieczeÅ„stwa i higieny pracy oraz obowiÄ…zki, jakie z nich wynikajÄ….
Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu uczniowie otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Projekt ZUS dotyczÄ…cy upowszechniania wiedzy o prewencji wypadkowej