Zbieramy nakrętki – Pomagamy chorym dzieciom.

My również ulegliśmy tej MODZIE. Moda?czy Konieczność? Jest wiele powodów sprawiających, że cała nasza społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę tego cennego surowca. Oprócz faktu, że zbierając nakrętki pomagamy chronić środowisko, to jeszcze, na pewno nie każdy o tym wie, że są wykonane z czystego polimeru PET, co oznacza, że łatwiej je poddać recyklingowi i nadać im drugie życie. Jedyna trudność związana ze zbiórką to ich cena .Uzbieranie kilkuset kilogramów zakrętek zajmuje sporo czasu. Jednak zdecydowanie warto go na to poświęcić. Przeznaczamy każdą uzyskaną złotówkę na pomoc ciężko chorym dzieciom. Wspomagamy podopiecznych z fundacji Siepomaga. Tym razem parę groszy przeznaczyliśmy na Antosię z Konina, która pilnie potrzebuje wsparcia na operację serduszka we Włoszech, Witka z Plesnej, dla którego jedyną szansą na przeżycie jest przeszczep płuc w Niemczech oraz dla Kubusia z Sosnowca cierpiącego na nowotwór w jamie brzusznej. Dla tych dzieci jest to ostatni moment na uratowanie im życia. POMÓŻ I TY. Szczegóły na stronie Fundacji „Siepomaga”

Zbieramy nakrętki – Pomagamy chorym dzieciom.