ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka przedmiotowa do Niedzicy i Zakopanego

Już od samego rana wszystkim dopisywały dobre humory, zbiórka była o 8:30, o 9:00 wyjechaliśmy. Niedzica przywitała nas ładną pogodą. Pierwszym celem naszej wycieczki było zwiedzanie zamku w Niedzicy, położonego nad malowniczym Jeziorem Czorsztyńskim. Z tarasów zamku podziwialiśmy piękne, górskie krajobrazy. Zakwaterowani zostaliśmy w gościńcu H.A.T.A. Pani właścicielka przyjęła nas bardzo serdecznie, serwując nam piramidę kotletów i ziemniaków, okraszonych masą surówek i tradycyjnym, owocowym kompotem. Później były zajęcia w grupach, w czasie których rozmawialiśmy o kulturze Młodej Polski. Wymyślaliśmy różne gry, zabawy i potyczki słowne. Drugi dzień naszej wycieczki zaczął się od śniadania i wyjazdu do Zakopanego. Celem było zwiedzanie Muzeum Witkacego i innych zabytków związanych ze sztuką Młodej Polski. Ochoczo zwiedzaliśmy miasto i podziwialiśmy panoramę Tatr. O godzinie 17:00 wróciliśmy do Niedzicy. Po obiadokolacji była wspólna integracja, której towarzyszyły zabawy i przysłowiowa "kupa śmiechu". W trzecim dniu, po wspólnym śniadaniu pożegnaliśmy się z właścicielką i wybraliśmy się na spacer na zaporę wodną. Zapoznaliśmy się z jej budową i funkcjonowaniem, pokonaliśmy 312 schodów, by wspiąć się pod zamek. Zmęczeni i zadowoleni, po wspólnie spędzonym, czasie wróciliśmy do domu. Notatkę z wycieczki sporządziły jej uczestniczki: Wiktoria Gąsior i Natalia Grzanka z klasy 3E Opiekę nad klasami 3E i 3BC, biorącymi udział w wycieczce sprawowały: Elżbieta Godyń i Justyna Renkowska.

Wycieczka do Niedzicy i Zakopanego

Wycieczka do Niedzicy i Zakopanego

Wycieczka do Niedzicy i Zakopanego

Wycieczka do Niedzicy i Zakopanego

Wycieczka do Niedzicy i Zakopanego