III edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English

28 maja 2018 w Zespole Szkół Technicznych odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English. W konkursie zmierzyli się uczniowie oddziałów gimnazjalnych z dąbrowskich i sosnowieckich szkół podstawowych, w tym po raz pierwszy Szkoła Podstawowa nr 47 z Sosnowca, z której aż trzech uczniów zostało laureatami Konkursu.
I miejsce Mateusz Kowal SP nr 47 w Sosnowcu
II miejsce Oktawian Gajewicz SP nr 13 w D. Górniczej
III miejsce Martyna Manterys SP nr 47 w Sosnowcu
Wyróżnienie Paulina Madejczyk SP nr 47 w Sosnowcu
Celem Konkursu było popularyzowanie języka angielskiego wśród młodzieży w zakresie tematyki związanej z podróżowaniem i turystyką. Organizacja konkursu jest cenną inicjatywą, ponieważ stwarza szansę na zainteresowanie się językiem angielskim w sytuacjach komunikacyjnych i sprawdzenie poziomu językowego. Dodatkowo gimnazjaliści mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, w szczególności z kierunkiem Technik eksploatacji portów i terminali. Uczniowie z klasy IIEB przygotowali scenki sytuacyjne z lotniska oraz różne zadania do wykonania związane z podróżowaniem samolotem.
Konkurs zorganizowała mgr Anna Cieślik we współpracy z następującymi nauczycielami: M. Małagowską, A. Maladyn, A. Muchą oraz A. Włodarską.

III edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English