Kolejna edycja konkursów już za nami!

Od kilku lat Zespół Szkół Technicznych jest organizatorem konkursów dla szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego.
W czwartek 22 lutego 2018r odbyła się szósta edycja konkursów wojewódzkich "Młody Mechatronik" oraz "Z elektroniką przez świat" organizowanych przez naszą szkołę.

W konkursach brały udział zaprzyjaźnione szkoły z województwa śląskiego.
Konkursy odbywały się dwuetapowo:
I etap polegał na rozwiązaniu zadań testowych natomiast drugi etap to część praktyczna.

Klasyfikacja indywidualna:

"MÅ‚ody Mechatronik"
I miejsce Szymon Bork ZST w Dąbrowie Górniczej
II miejsce Dominik Zagórnik ZSTiO nr 3 w Chorzowie
III miejsce: Kamil Ptak ZS im. St. Staszica w Zawierciu

Nagrodę grupową za zajęcie I miejsca otrzymał ZST z Dąbrowy Górniczej składzie Szymon Bork i Patryk Stawiarski
II miejsce zajął ZS im. St. Staszica z Zawiercia w składzie Paweł Krakowiak i Kamil Ptak
III miejsce ZSTiO nr 3 z Chorzowa w składzie Adrian Luszczynak i Dominik Zagórnik

"Z elektroniką przez świat"
I miejsce Mateusz Wołowczyk Techikum nr 4 w Bytomiu
II miejsce Aleksander SÅ‚owik ZS im. St. Staszica w Zawierciu
III miejsce Bartłomiej Kucharek TZN w Dąbrowie Górniczej

Nagrodę grupową za zajęcie I miejsca otrzymało Technikum nr 4 z Bytomia w składzie Mateusz Wołowczyk i Kamil Skaczyński
II miejsce zajÄ…Å‚ ZS im St. Staszica z Zawiercia
III miejsce zajął ZST z Dąbrowy Górniczej
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Sponsorzy nagród: Wydawnictwo Helion, Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz gospodarz konkursów.

MÅ‚ody Mechatronik