"Klementyna" - samochód prezentacyjny WAGO w Zespole Szkół Technicznych.

We wtorek 20 lutego 2018 gościliśmy przedstawiciela firmy WAGO. Dzięki nietypowemu centrum szkoleniowemu, a jednocześnie laboratorium na kołach o wdzięcznym imieniu "Klementyna",

"Klementyna" - samochód prezentacyjny WAGO w Zespole Szkół Technicznych.

uczniowie naszej szkoły mogli pogłębić swoją wiedzę z dziedziny technologii łączeniowych w elektryce i mechatronice.
Co godzinę grupy uczniów, klas 1-4 kszałcących się na kierunku technik mechatronik, zapoznawały się z ciekawymi i praktycznymi rozwiązaniami.
Na początku podczas prelekcji, przybliżona została historia firmy WAGO oraz ewolucja techniki zaciskowej.

WAGO w Zespole Szkół Technicznych

Każdy brał udział w ćwiczeniach praktycznych z technik łączenia, oraz poznawał rozwiązania automatyki i technik sterowania.
“Klementyna” to przede wszystkim wystawa wyrobów WAGO, na ścianach, w przeszklonej podłodze jak i w zabudowie całego pojazdu
wyeksponowane zostały wszystkie grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty automatyki.
Uczniowie mieli możliwość samodzielnego łączenia przewodów za pomocą złączek aby na koniec zabierać ze sobą układ który sam zmontował.

Pracownia mechatroniki od 2015 roku współpracuje w ramach projektu edukacyjnego WAGO, prezentując uczniom naszej szkoły możliwości technologii szybkich łączeń.
Wykorzystujemy również kącik WAGO gdzie do dyspozycji mamy katalogi i informatory oraz zestawy edukacyjne ZCs1 i ZCs2 do ćwiczeń.
Na stanowiskach ćwiczeniowych uczniowie szkolą się na złączkach listwowych TOPJOB® S.

Dziękujemy za wyczerpującą i ciekawą prezentację oraz wsparcie ze strony firmy WAGO.

WAGO w Zespole Szkół Technicznych

foto: Patryk Dulewski, ARZE.
text: ARZE.