II Edycja Konkursu Ogólnopolskiego z "Mitologii"

Harfa13 listopada 2017 roku odbył się w Zespole Szkół Technicznych Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział 20 uczniów z naszej szkoły (z klas pierwszych i drugich). Młodzież odpowiadała na 15 pytań, dotyczących znajomości mitologii, a także zmagała się z pytaniami graficznymi typu: "z jakimi postaciami mitologicznymi można skojarzyć wymienione przedmioty". 5 pytań zamkniętych obejmowało wiedzę na temat mitów teogonicznych i kosmogonicznych, 10 pytań otwartych pytań uwzględniało wiadomości na temat świata Olimpu i interpretacji poszczególnych mitów.

Jedno z pytań zawierało grupę związków frazeologicznych, które należało wyjaśnić, posiadają one uniwersalny charakter.
Młodzież musiała odpowiedzieć na pytania w ciągu 60 minut. Wyniki konkursu będą znane 5 stycznia 2018 roku. Młodzież do konkursu przygotowały: Elżbieta Godyń i Iwona Wilk.