ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Sukcesy w strzelectwie sportowym

Dnia 12 maja 2016 roku na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego PIAST w Bieruniu Nowym młodzież szkół ponadgimnazjalnych przystąpiła do rywalizacji w wojewódzkich zawodach strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2016”.

Zawody organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju oraz Klub Strzelecki PIAST  w Bieruniu Nowym.

Do strzeleckiej rywalizacji przystąpiło dziesięć trzyosobowych drużyny dziewcząt i tyle samo trzyosobowych drużyn chłopców.

Zawodnicy po strzałach próbnych z karabinka sportowego mieli za zadanie oddać  40 strzałów ocenianych. Celowali w pozycji leżąc do oddalonej o 50 metrów tarczy sportowej.

W zawodach  prowadzona była klasyfikacja zespołowa oraz indywidualna oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. W przypadku startu powyżej 5 zawodników posiadających licencje strzelecką w grupie, zawodnicy ci są sklasyfikowani oddzielnie.

Mistrzynią Śląska w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt (dla zawodników nielicencjonowanych) została WERONIKA FIUK, która wyprzedziła swoje koleżanki z drużyny MAGDALENĘ GĘTKOWSKĄ (wicemistrzyni Śląska) oraz PAULINĘ MURAWSKĄ.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców V miejsce zajął  JAKUB KULCZYCKI

 

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt:

IV miejsce zajął ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH

 

W klasyfikacji drużynowej chłopców:

IV miejsce zajął ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH

 

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:

Drużyna dziewcząt:

  • Weronika        Fiuk
  • Magda            Gętkowska
  • Paulina            Murawska

Drużyna chłopców:

  • Jakub              Kulczycki
  • Damian           Pieda
  • Piotr                Zegan

O Srebrne Muszkiety 2016

O Srebrne Muszkiety 2016