V Zawody Strzeleckie dla Szkół Gimnazjalnych

Dnia 04 kwietnia 2016 r. na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody strzeleckie dla szkół gimnazjalnych.

Celem turnieju było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji, pokazanie młodzieży alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, integracja młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie strzelectwa sportowego.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy  z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Towarzystwem Sportów Obronnych „Muszkiet”. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.

Tegoroczny turniej strzelecki podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.

W zawodach uczestniczyły 3 – osobowe drużyny reprezentujące dąbrowskie szkoły gimnazjalne. Zawodnicy po pięciu próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów. O zajętym miejscu drużyny decydowała ilość łącznie zdobytych punktów.

W  klasyfikacji  drużynowej  zwyciężyli uczniowie Gimnazjum Nr 6, zdobywając łącznie 163 punkty. Na  drugim miejscu znalazł się zespół Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi (162 pkt), a na trzecim drużyna Społecznego Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego (160 pkt).

Najlepszą zawodniczką została Natalia Cieślik (62 pkt.) z Gimnazjum Nr 8, a najlepszym strzelcem wśród chłopców okazał się Michał Stasikowski (71 pkt.) ze Społecznego Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami, nagrodami książkowymi i upominkami a wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami.

Kolejne zawody strzeleckie dla szkół gimnazjalnych odbędą się w przyszłym roku szkolnym.

Zawody strzeleckie dla szkół gimnazjalnych na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej