Światowy Tydzień Przedsiębiroczości

Szkoła uczestnicząc w projekcie:

• stwarza uczniom możliwość uzyskania wiedzy, umiejętności i kształtowania postaw przedsiębiorczych, warunkujących aktywne uczestnictwo w życiu gospodarczym

• pomaga w rozwijaniu u uczniów zainteresowań prowadzeniem działalności gospodarczej

• tworzy sprzyjającą atmosferę dla współpracy szkoły z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie

• wspomaga uczniów w wyborze kierunku dalszego kształcenia

• umożliwia uczniom poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy

Do Zespołu Szkół Technicznych zostali zaproszeni na spotkania z uczniami przedstawiciele z:

• Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

• Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu

• Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Katowicach

• Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej

Niezależnie od ww. przedsięwzięć liczna grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w Wyższej Szkole Biznesu w:

• wykładzie „Jak młodzi naukowcy zarządzają projektami?"

• Debacie Oksfordzkiej „Inwestowanie przez przedsiębiorstwa to ucieczka przed skutkami kryzysu gospodarczego”

• VI Targach Pracy i Praktyk Studenckich

W ramach obchodów tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie kl. IV C, Technikum Nr 4 – Kamil Łaszczyca, Tomasz Pasamonik i Sebastian Zięba wzięli udział w konkursie „Przedsiębiorczy uczeń na lokalnym rynku pracy”.

Cele konkursu to rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką przedsiębiorczości
w lokalnym środowisku oraz rozpowszechnienie pomysłów i twórczych działań, korzystnych dla kształtowania cech przedsiębiorczych i przyszłej kariery zawodowej.

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Gratulujemy !!!

Przedsięwzięcia organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wzmacniającą praktyczną stronę edukacji ekonomicznej, pozwalają przyjrzeć się działalności firm z bliska i zrozumieć, na czym polega istota biznesu. Dla przedsiębiorców są znakomitą okazją do zbudowania pozytywnego wizerunku wśród młodzieży oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej