Wycieczka do portu lotniczego Kraków - Balice

W dniu 23 maja 2013 roku uczniowie klasy I AE i I E (technik eksploatacji portów  i terminali) wyruszyli na  wycieczkę tematyczną na Międzynarodowym Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach.

Dzięki wycieczce uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca na lotnisku i co robią poszczególni pracownicy. Nakreślone zostały plusy i minusy pracy w porcie lotniczym, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością.

Zajęcia pozaszkolne ucziów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej Zajęcia pozaszkolne ucziów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej

Program wycieczki obejmował również:

• zapoznanie z najważniejszymi informacjami z  historii lotniska oraz jego dziaÅ‚alnoÅ›ciÄ…
  • infrastruktura lotniska
  • zapoznanie z procedurami lotniskowymi obowiÄ…zujÄ…cymi podczas odprawy biletowo-bagażowej, kontroli bezpieczeÅ„stwa, odprawy osób niepeÅ‚nosprawnych oraz prawami pasażera
  • wejÅ›cie na taras widokowy