ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Wycieczka do portu lotniczego Kraków - Balice

 

W dniu 23 maja 2013 roku uczniowie klasy I AE i I E (technik eksploatacji portów  i terminali) wyruszyli na  wycieczkę tematyczną na Międzynarodowym Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach.

Dzięki wycieczce uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca na lotnisku i co robią poszczególni pracownicy. Nakreślone zostały plusy i minusy pracy w porcie lotniczym, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością.

Zajęcia pozaszkolne ucziów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej Zajęcia pozaszkolne ucziów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej

Program wycieczki obejmował również:

  • zapoznanie z najważniejszymi informacjami z  historii lotniska oraz jego działalnością
  • infrastruktura lotniska
  • zapoznanie z procedurami lotniskowymi obowiązującymi podczas odprawy biletowo-bagażowej, kontroli bezpieczeństwa, odprawy osób niepełnosprawnych oraz prawami pasażera
  • wejście na taras widokowy