Dąbrowska Liga Strzelecka Szkół Ponadgimnazjalnych 2012/2013

Celem zawodów jest:
- popularyzacja wśród młodzieży strzelectwa sportowego,
- wyłonienie najlepszych strzelców w mieście,
- przygotowanie do zawodów strzeleckich na różnym szczeblu,
- integracja młodzieży i środowiska osób zainteresowanych strzelectwem.

Organizatorami strzeleckich  zmagań młodzieży byli: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Klub Strzelecki LOK, Towarzystwo Sportów  Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Do rywalizacji przystąpiło 7 pięcioosobowych drużyn dziewcząt i 7 pięcioosobowych drużyn chłopców, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Dąbrowy Górniczej. Szkoły typowały do ligi najlepszych zawodników. Każda mogła wystawić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Zawodnicy podczas spotkań ligowych po trzech próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt na II miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Technicznych.

Drużynowo wśród chłopców I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych a na III miejscu uplasowała się drużyna 2 z Zespołu Szkół Technicznych.

Tytuł najlepszego strzelca zdobył Sebastian Kurek z ZST. Drugie miejsce zajął jego szkolny kolega Dominik Fąferek.

Drużyny, które w Dąbrowskiej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały puchary, medale i dyplomy. Lokaty indywidualne wyróżniono dyplomami oraz nagrodami  rzeczowymi.

Skład drużyn Zespołu Szkół Technicznych:

dziewczęta:

Kamila Sergiel