„Mam zawód - mam pracę w regionie"

„Mam zawód - mam pracę w regionie" to projekt systemowy realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego) przez Samorząd Województwa Śląskiego (Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego).
Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności, jakości oraz prestiżu szkół oraz placówek kształcenia zawodowego w województwie śląskim.

mam zawód, mam pracę

Co gwarantuje udział w Projekcie?
Zajęcia z doradztwa grupowego, podczas których uczniowie zdobędą wiedzę na temat: zasad pisania CV i listu motywacyjnego, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych - autoprezentacja, pokonywanie stresu, podstaw przedsiębiorczości. zajęcia z doradztwa indywidualnego będą miały na celu ukierunkowanie uczniów na rozwój zawodowy. Doradca wraz z uczniem m.in.: scharakteryzuje umiejętności zawodowe i kompetencje, zidentyfikuje deficyty w zakresie wiedzy i umiejętności, określi cel zawodowy i sposób jego realizacji.

Pakiet wsparcia, który obejmie uczestników Projektu, przewiduje:

zajęcia wyrównawcze m.in. z matematyki, fizyki, informatyki, chemii, rysunku technicznego i języka polskiego i innych; zajęcia pozaszkolne m.in. z języka angielskiego, technologii informacyjno komunikacyjnej ICT, projektowania stron www, systemów i sieci komputerowych, technologii mobilnych itp; kursy certyfikowane m.in. z SEP, CISCO, AUTOCAD, spawacza, prawa jazdy kat. B, C, D, T, operatora koparki, operatora wózków widłowych, barmański, kelnerski, tokarza, grafika komputerowego, obsługi programów księgowych, kurs rachunkowości, kombajnisty, kas fiskalnych itp; staże/praktyki m.in. w branżach: informatycznej, gastronomicznej, mechanicznej, elektronicznej, ogrodniczej, samochodowej i innych. uczestnicy Projektu będą brali udział w wizytach studyjnych u pracodawców. dodatkowo uczestnicy Projektu będą mieli możliwość skorzystania z kursów on-line, dostępnych na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie e-learningowej. Na platformie dostępne będą 3 bloki szkoleniowe, podzielone na kursy przygotowujące do matury, kursy wyrównujące dysproporcje edukacyjne oraz kursy dodatkowe, poszerzające wiedzę.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY !

Zgłoszenia od 17 września do 18 października do koordynatora.

Koordynator Projektu mgr Artur Zemła