Kręci nas recykling

25 kwietnia 2023 r. młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej wzięła udział w Ogólnopolskiej kampanii proekologicznej Oponeo "Kręci nas recykling".

Prezes Stowarzyszenia Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej przygotowała dla nas prelekcje na temat niebezpiecznych substancji wydzielanych przez odpady, które szkodzą środowisku. Następnie zajęliśmy się sprzątaniem śmieci, w tym zużytych opon zalegających na terenach zielonych.

Uczniowie ZST wykazali się dużym zaangażowaniem. Z wielkim zapałem oczyścili okoliczne, dąbrowskie zakątki. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek. Entuzjazm, z jakim podeszła do akcji nasza młodzież napawa optymizmem.

Dziękujemy za Wasze wiosenne sprzątanie świata!

Akcja sprzątania świata