Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2023

W Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Lwiątko Zespół Szkół Technicznych reprezentowało 5 uczniów technikum:

• Mateusz Liczban z klasy 4A
  • Maciej Nowak z klasy 4ACg
  • Igor Kosiński z klasy 4ACg
  • Jakub Nawrot z klasy 4A
  • Krzysztof Gorgoń z klasy 4ACg

Najlepszy wynik w konkursie osiągnął Krzysztof Gorgoń z klasy 4ACg zdobywając 73 punkty na 150 punktów możliwych do zdobycia. Gratulujemy!

Konkurs fizyczny Lwiątko wzorowany jest na popularnym konkursie matematycznym Kangur. W 2001 roku nauczyciele „uniwersyteckiego” liceum we Lwowie wpadli na pomysł, aby według takich zasad jak w Kangurze zorganizować konkurs z fizyki. Nazwa „Lwiątko” (po ukraińsku „Levenja”) pochodzi właśnie od Lwowa. Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę. W 2003 roku próbnie, a później już pełną parą, podjęto się tego zadania.

Zobaczcie z jakimi zadaniami zmagali się tegoroczni uczestnicy konkursu.

Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była nauczycielka fizyki Joanna Jędryczek.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2023