Konkurs Wojewódzki - „I ty możesz zostać ratownikiem”

Dnia 16 marca 2022 roku w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej odbyła się IX  edycja konkursu wojewódzkiego „I ty możesz zostać ratownikiem”.

Patronat nad konkursem objął Prezydent Dąbrowy Górniczej – Marcin Bazylak, Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu.

Celem konkursu było: pogłębianie wiedzy uczniów na temat  współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym, zapoznanie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie przywracania funkcji oddechowej i krążeniowej.

Uczestnikami konkursu były 3-osobowe zespoły młodzieży. ZST reprezentowali uczniowie klasy 2C: Karol Barwicki, Karol Ziarkowski, Maksymilian Stochelski. Zespół musiał udzielić pierwszej pomocy w zadaniach dotyczących: zadławienia, zranienia, złamania kończyn, utraty przytomności, podtopienia, porażenia prądem. Opiekę nad konkursem w Zespole Szkół Technicznych objęły nauczycielki: mgr inż. Joanna Jędryczek i mgr Justyna Renkowska

Konkurs Wojewódzki - „I ty możesz zostać ratownikiem”