Mechanicy samochodowi ze ÅšlÄ…ska rywalizowali w konkursie AUTOFACHMAN.

Celem konkursu było wyłonienie śląskiego sprawnego mechanika samochodowego. Najlepszych 10 szkół zostało zaproszonych do wielkiego finału, który odbył się 16 marca. Zawodnicy mierzyli się z konkursowymi zadaniami odwiedzając stanowiska przygotowane przez firmy motoryzacyjne. Specjaliści przygotowali dla nich zarówno zadania praktyczne, jak i teoretyczne. Uczniowie m.in. montowali elementy składowe układu rozrządu w silniku samochodu, wykazywali się wiedzą związaną z wymiana tarcz i kloców hamulcowych, montowali kolumnę amortyzatora oraz dobierali odpowiedni olej do silników oraz przekładni. Do zadań uczniów należało także odnalezienie problemu elektrycznego podczas diagnostyki motocykla, rozpoznawanie filtrów, rozpoznanie elementów układu pasowego rozrządu silnika, rozpoznanie urządzeń czy dobranie i zamontowanie żarówki w reflektorze.

W wielkim finale nie mogło zabraknąć również ucznia naszej szkoły Filipa Lubomskiego.

Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni przez współorganizatorów konkursu. Nagrody dla zawodników i nauczycieli ufundowali: TEXA, ATE, KYB, FEBI, Filtron, Castrol, OSRAM, HEPU, SNR, NORMFEST, Stachura Szkolenia oraz Schaeffler.

Mechanicy samochodowi ze ÅšlÄ…ska rywalizowali w konkursie AUTOFACHMAN.