Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek 14 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Był to dzień szczególny –  święto nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły.

Mottem tegorocznej uroczystości były słowa Marka Tweina: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”

Uroczystość zgromadziła nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

Zebranych powitał p. dyrektor dr Marek Czerwiec kierując do pierwszoklasistów szczególnie ciepłe słowa i gratulując im wyboru szkoły. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej