Zwiedzanie firmy ASTOR

Dnia 5 października wyruszyliśmy do Krakowa na zwiedzanie firmy ASTOR . Już od 1987 roku zajmuje się ona dostarczaniem nowoczesnych technologii z zakresu automatyzacji , robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Najpierw udaliśmy się do ASTOR Robotics Center , gdzie mogliśmy zobaczyć najnowocześniejsze roboty Kawasaki Robotics , Epson oraz MiR. Poszczególne z nich zostały nam dokładnie opisane , a niektóre zobaczyliśmy w praktycznym działaniu .Następnie przejechaliśmy do centrum Krakowa, gdzie zwiedziliśmy ASTOR Innovation Room . Jest to interaktywna wystawa robotyki i technologii IT. Mogliśmy tu obejrzeć prawdziwe procesy produkcyjne paletyzacji i pakowania wykonywane przez roboty. Wycieczka pokazała nam przemysł przyszłości. Opiekunami podczas wyjazdu byli : Barbara Sakowska , Aleksandra Wiewióra , Jarosław Chlebica , Piotr Kaczmarzyk.

Zwiedzanie firmy ASTOR przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej