Europejski Dzień Języków w ZST

Uczniowie klas trzecich przygotowali prezentacje 7 krajów Unii Europejskich. Było barwnie i kolorowo z dużą ilością ciekawostek kulturowych i językowych. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu, potrafili zaciekawić publiczność. Na stolikach pojawiły się nawet typowe potrawy takie jak pizza, knedliczki, niemiecka sałatka ziemniaczana Kartoffelsalat, ciasto węgierskie, pieczywo francuskie oraz śniadanie w stylu angielskim.

Ponadto, można było wziąć udział w quizie oraz posłuchać znanej piosenki w 25 językach. Publiczność mogła również zagłosować na najciekawszy stolik tematyczny. Najwięcej głosów oddano na Wielka Brytanię (Kamil Kulka, Szymon Kulawik i Jakub Kachniarz z 3EBg), Niemcy (Julia Janas, Patrycja Gradzińska, Adrianna Kozmin z 3E) oraz Hiszpanię (Wiktoria Dwojak, Nikola Adamowicz, Jakub Bagnowski, Oliwier Dudek z 3Eg). Pozostałe kraje również zaprezentowały się na wysokim poziomie. Włochy reprezentowała klasa 3A (Jakub Nawrot, Patryk Zamojski, Kacper Biernat), Francję - klasa 3Ag (Krzysztof Gorgoń, Maciej Nowak, Bartłomiej Wojnar), Węgry - klasa 3BC (Kacper Biegański, Emil Łosicki, Bartosz Dzbanuch) oraz Czechy - 3Cg (Ewelina Białach, Mateusz Janus i Michał Słota).

W tym dniu w czasie przerw rozbrzmiewała również muzyka z różnych stron świata oraz wszędzie można było natknąć się na jedną z flag krajów Unii Europejskich.

To był wyjątkowy dzień i tym samym rozpoczął nową tradycję w naszej szkole.

Imprezę przygotowały nauczycielki języków obcych: Anna Cieślik, Monika Małagowska oraz Aneta Majdzik.

Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej