IX Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych

Dnia 09 oraz 10 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej rozegrano finał IX Mikołajkowego Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Celem turnieju było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej i integracja młodzieży szkolnej.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.

Tegoroczny turniej podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów dąbrowskich szkół.

Najpierw siatkarskie zespoły rozgrywały półfinałowe mecze w grupach eliminacyjnych (osobno dziewczęta i chłopcy), systemem „każdy z każdym”. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do rozgrywek finałowych.

Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i często odrobina szczęścia decydowała o wyniku meczu. Impreza odbyła się w miłej sportowej atmosferze.

W kategorii dziewcząt turniej zakończył się zwycięstwem SZKOŁY PODSTAWOWEJ  Nr 12. Drugie miejsce zajęła drużyna ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 16, a trzecie ze  SZKOŁY PODSTAWOWEJ  Nr 3. Poza podium znalazła się drużyna ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 30.

W kategorii chłopców zwyciężyła SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 13 wyprzedzając zespół ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 21. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ  Nr 16, którzy wyprzedzili drużynę ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 30.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami, książkami i upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta oraz Bank Credit Agricole.

Kolejny turniej piłki siatkowej odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

IX Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt I Chłopców Szkół Podstawowych