ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Arkusze.pl

Szanowni Państwo
Kilka tygodni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim kolejny rocznik zaczął przygotowania do egzaminu maturalnego. Jedną z lepszych metod uczenia się do matury jest z pewnością rozwiązywanie arkuszy maturalnych, oswajając się w ten sposób zarówno z samą formą matury jak i z charakterystycznymi pytaniami, które na takim egzaminie co jakiś czas się powtarzają. I jak to co roku bywa, zarówno uczniowie jak i nauczyciele tracą sporo czasu na odszukiwanie różnych arkuszy maturalnych na dziesiątkach stron internetowych, gdyż na stronie CKE takich przykładowych matur nie ma zbyt wiele (nie mówiąc już o tym, że nie ma tam chociażby matur próbnych). Zresztą odnalezienie jakiegoś arkusza to jedno, ale potem jeszcze trzeba gdzieś znaleźć do niego odpowiedzi, a z tym bywa różnie. Takich problemów jest w sumie znacznie więcej - ot przykładowo pobierając z różnych miejsc arkusze do geografii okazuje się, że często brakuje mapy, albo pobierając arkusze z języków obcych brakuje transkrypcji, bez której nie da się rozwiązać kilku początkowych zadań.

Pomyślałem więc, że pomogę uczniom i nauczycielom w tej kwestii i tym samym uruchomiłem stronę internetową na której znajduje się największa baza arkuszy (nie tylko maturalnych). Jednak nie tylko ilość arkuszy jest atutem tego portalu. Przede wszystkim strona jest bardzo przejrzysta, wszystko jest ładnie pogrupowane w formie tabel, a same arkusze są dostępne na wyciągnięcie ręki bez zbędnego klikania.

 Adres strony to: https://arkusze.pl

Od siebie też dodam, że na kilka tysięcy arkuszy znajdujących się na stronie, raptem pojedyncze egzemplarze nie mają klucza odpowiedzi, mapy czy też transkrypcji. Można więc powiedzieć, że teraz wszystko znajduje się w jednym miejscu i nie trzeba tracić czasu na szukanie odpowiedzi lub map na dziesiątkach różnych stron internetowych. Jakby tego było mało, to cała ta baza jest darmowa, co też jest coraz rzadsze, bo widywałem już strony gdzie trzeba było wysyłać jakieś smsy albo zostawiać swoje dane, by pobrać arkusze.