STOP CYBERPRZEMOCY – warsztaty w ZST

11 kwietnia 2018 r. w murach ZST odbyły się warsztaty prowadzone metodą dramy, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2EB. Warsztaty prowadziła mgr Agnieszka Pryca – Prezes Zarządu Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, którą zaprosiła mgr Justyna Renkowska.
Cyberprzemoc to umyślne, powtarzające się prześladowanie innych osób za pomocą tekstu, zdjęć lub video z wykorzystaniem Internetu, telefonów komórkowych i innych narzędzi komunikacji. Cyberprzemoc często zaczyna się niewinnie, ale jej skutki często mają bardzo poważne konsekwencje.
Teatr Forum działa w profilaktyce cyberprzemocy. W ramach projektu odbywają się warsztaty i interaktywne spektakle Teatru Forum porusza problem agresji w sieci. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.
Projekt STOP CYBERWOLCE powstał w odpowiedzi na problemem cyberprzemocy i skutków agresji w sieci, jego nazwa odwołuje się do “samowolki”, która coraz częściej dostrzegana jest w Internecie. Fundacja zaprasza do współpracy wolontariuszy, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy chcą rozwijać zdolności aktorskie oraz wrażliwość na problemy społeczne. Udział w projekcie jest okazją do wypróbowania swoich sił na scenie, uczestniczeniu w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów metody dramy.

Teatr Forum jest techniką dramy stosowanej, specyficzną formą teatralną umożliwiającą widowni wejście na scenę i zmianę biegu wydarzeń. W poprzednich edycjach projektu w sumie wzięło udział: 1562 uczniów gimnazjów i liceów, 48 nauczycieli,80 rodziców, 40 mieszkańców, 24 szkoły. W tegorocznej edycji planuje się udział 20 szkół i około 1000 uczniów.
Działania Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, skupiają się wokół propagowania metody dramy w edukacji i akcji na rzecz osiągania zmiany społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wyrównywanie szans grup defaworyzowanych. Patronat nad projektem objęła Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bytomiu, Chorzowskie Centrum Kultury oraz miasto Chorzów. Projekt dofinansowany jest ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.