VII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Dnia 19 i 20 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej rozegrano finał VII Mikołajkowego Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.

Celem turnieju było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej i integracja młodzieży szkolnej.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.

Tegoroczny turniej podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.

Siatkarskie zespoły dziewcząt i chłopców rozgrywały półfinałowe mecze w grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do rozgrywek finałowych.

Mecze były rzetelnie i profesjonalnie sędziowane przez sędziego Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

W kategorii dziewcząt turniej zakończył się zwycięstwem GIMNAZJUM Nr 7. Drugie miejsce zajęła drużyna z GIMNAZJUM Nr 3 a trzecie z GIMNAZJUM Nr 4. Poza podium znalazła się drużyna  GIMNAZJUM Nr 5.

Najlepszą zawodniczą turnieju została OLIWIA SZYSZKOWSKA z Gimnazjum Nr 7.

W kategorii chłopców zwyciężyło GIMNAZJUM Nr 4 wyprzedzając zespół z GIMNAZJUM Nr 3. Na trzecim miejscu  uplasowali się reprezentanci z GIMNAZJUM Nr 5 a miejsce poza podium przypadło drużynie  GIMNAZJUM Nr 13.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został DOMINIK MICKIEWICZ z Gimnazjum Nr 4.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami i upominkami a wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami.

Kolejny turniej piłki siatkowej odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

GRATULUJEMY