Za nami 13 edycja Dnia Przedsiębiorczości 2016

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w jednodniowych praktykach zawodowych, w wybranych przez siebie przedsiębiorstwach. A uczestniczyliśmy tłumnie – 93 uczniów. W zdecydowanej większości byli to uczniowie klas pierwszych i indywidualnie „załatwiali ” sobie miejsca pracy.
Większe grupy młodzieży odbyły praktyki w:

- Dąbrowska Rada Biznesu – Johnson Electric Poland Sp. z o.o. (24 osoby)
- Izba Celna w Katowicach (6 osób)
- Powiatowy Urząd pracy (3 osoby)

Pozostałe miejsca pracy stanowiły m.in.: warsztaty samochodowe, szkoła podstawowa, apteka, przedsiębiorstwa handlowo-usługowe, firmy logistyczne, budowlane, transportowe, sklepy, zakłady fryzjerskie, przedszkola.
Ta różnorodność branż wynika stąd, że w młodym wieku ważne jest każde doświadczenie zawodowe, niekoniecznie w kierunku, w którym się uczymy.
Wydarzeniu temu patronował Prezydent Andrzej Duda, a na szczeblu naszego miasta Urząd Miasta.
Szkolnym koordynatorem DP 2016 r. w ZST była mgr Barbara Woźniak

13. edycja Dnia Przedsiębiorczości 2016 Zespołu Szkół Technicznych