IV Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt I Chłopców Szkół Gimnazjalnych

W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich – odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej IV Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.
Celem turnieju było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej i integracja młodzieży szkolnej.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.

Tegoroczny turniej podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.
Najpierw siatkarskie zespoły rozgrywały mecze w trzech grupach eliminacyjnych (osobno dziewczęta i chłopcy), systemem „każdy z każdym”. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów. Najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do rozgrywek finałowych.
W kategorii dziewcząt turniej zakończył się zwycięstwem GIMNZJUM Nr 4. Drugie miejsce zajęła drużyna z GIMNZJUM Nr 3 a trzecie z GIMNZJUM Nr 5.

Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały: ANNA BARAN (Gimnazjum Nr 4) i NATALIA DWORCZYK (Gimnazjum Nr 3).
W kategorii chłopców zwyciężyło GIMNZJUM Nr 5. Drugie miejsce zajęła drużyna z GIMNZJUM Nr 9 a trzecie z GIMNZJUM Nr 7.
Najlepszymi zawodnikami wśród chłopców zostali: DAWID KASZUBA (Gimnazjum Nr 5) i  OSKAR RYCZYŃSKI (Gimnazjum Nr 9).
Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i często odrobina szczęścia decydowała o wyniku meczu. Impreza odbyła się w miłej sportowej atmosferze.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, pucharami i upominkami a wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami.
Kolejny turniej piłki siatkowej dla szkół gimnazjalnych odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Kategoria dziewcząt:

I miejsce Gimnazjum Nr 4 w składzie:

Anna Baran, Zuzanna Majewska, Paulina Wrona, Julia Moruś, Wiktoria Kłębek, Pawlusińska Karolina, Tarasow Julia, Kowalska Oliwia, Kozłowska Wiktoria, Lasoń Żaklina

II miejsce Gimnazjum Nr 3 w składzie:

Julia Basińska, Natalia Dworczyk, Dominika Lesiak,  Paulina Mędrek, Patrycja Muciek, Nicola Mzyk, Magdalena Sierka, Wiktoria Wątor, Wolska, Sandra, Marta Jękal

III miejsce Gimnazjum Nr 5 w składzie:

Magdalena Rusek, Nicola Słupianek, Zuzanna Kocel, Karolina Zaworska, Paulina Pruchnicka, Julia Madziewicz, Justyna Latacz, Joanna Jureczko, Karolina Brzozowska

Kategoria chłopców:

I miejsce Gimnazjum Nr 5 w składzie:

Dawid Kaszuba, Kacper Bednarczyk, Jan Danek, Daniel Wierzbicki, Szymon Kawalec, Mateusz Rogacz, Kamil Raczyński, Wojciech Charyga, Phillip Machulec, Jan Wikarek

II miejsce Gimnazjum Nr 9 w składzie:

Sebastian Michta, Mateusz Psuj, Miłosz Stojek, Oskar Ryczyński, Bartłomiej Michalik, Jakub Dzienis, Dominik Kocel, Mateusz Rawinis