Szkolne koło Caritas

do Caritas było zainteresowanie uczniów naszej szkoły niesieniem pomocy ludziom znajdującym się w trudnych warunkach. Pierwszą akcją, w którą zaangażowali się uczniowie zanim powstało Koło był udział w wernisażu wystawy prac osób wykluczonych społecznie 28.10 2009 r. w Klubie PKZ-„Heikon” w Dąbrowie Górniczej. Pomoc świadczona podczas imprezy polegała na sprzedaży prac wykonanych przez osoby bezdomne, pomocy w cateringu, obsłudze szatni itd. W uroczystości brały uczennice klas III Liceum Profilowanego. Chęć niesienia pomocy zaowocowała wkrótce zawiązaniem Koła i podpisaniem stosownych dokumentów. 22 grudnia członkowie Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w III Jarmarku Świątecznym na sosnowickiej „Patelni” sprzedając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz prace wykonane przez mieszkańców domów dla bezdomnych.

W skład Zarządu Szkolnego Koła Caritas wchodzą:
• opiekun: mgr Sylwia Nowak
• asystent kościelny ks. Grzegorz Morawiec
• przewodnicząca – Mariola Kochanowska
• zastępca – Aleksandra Pluta
• sekretarz/skarbnik – Dagmara Wierzba

Zapraszamy uczniów zainteresowanych niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi, rozwijaniem własnej wrażliwości i aktywności społecznej do naszego Koła. Sylwia Nowak Opiekun SKC